Wzgórze Gosań – najpiękniejsze miejsca w Polsce

To nie prawda, że Polska cierpi na brak atrakcyjnych miejsc – w niektórych przypadkach jej piękno porównywać można nawet z zabytkami światowego formatu. Znajduje się tu bowiem wiele miejsc-pereł, które zachwycą swoim malowniczym widokiem i na długo zapadną w pamięci. Warto Polskę poznawać, doświadczać i kochać, bo naprawdę jest za co.

Jednym z piękniejszych widoków, jakie zastać można w rejonie północno-zachodnim Polski, jest pejzaż widoczny z Góry Gosań. Znajduje się ona na terenie Wolińskiego Parku Narodowego będącego częścią województwa zachodniopomorskiego i stanowi jeden z czterech punktów widokowych, które odwiedzić można w okolicy. Dlaczego wzgórze Gosań jest wyjątkowe? Liczy sobie jedynie dziewięćdziesiąt pięć metrów nad poziomem morza, stanowi ono jednak najwyższe wzniesienie wśród wzniesień polskiego wybrzeża. Pokonanie trasy prowadzącej na szczyt nie stanowi większego problemu, góra nie jest wyzwaniem dla turystów rządnych dużego wysiłku. Bez znaczenia jest więc, jaki posiada się poziom zaawansowania w pokonywaniu szlaków górskich, ponieważ na to wzniesienie uda się wejść nawet z gromadką maluchów i stadkiem zwierząt. Warto poświęcić na to chwilę czasu, aby doświadczyć urokliwej, niezapomnianej panoramy, którą zastanie się na szczycie. Z góry rozciąga się bowiem widok na Zatokę Pomorską (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zatoka_Pomorska). Z jednej strony obserwować można zarys oddalonych o niecałe dziesięć kilometrów Międzyzdrojów, przy bezchmurnym niebie pojawi się także Świnoujście. Druga strona prezentuje widok na Morze Bałtyckie oraz lasy będące częścią Wolińskiego Parku Narodowego. Można sobie jedynie wyobrazić, jaki obraz pojawia się tam w momencie zachodu słońca.

Zamiast tworzyć sobie podobne projekcje w głowie, warto wybrać ten kierunek jako cel wczasów i odkryć urok pejzażu na żywo. Okolicę, oprócz bezkresnego morza oraz lasów zasila również niewielka miejscowość pod nazwą Wisełka. To z niej najłatwiej jest się dostać na Górę Gosań, znajduje się tu również najkorzystniejsza w okolicy baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,wiselka,0.html). Po odwiedzeniu wzgórza oddać się można w tym miejscu wypoczynkowi czy to w morzu, leśnych ścieżkach, czy też nad jeziorem. Nocleg w Wisełce to przeważnie propozycje dotyczące biwakowania, w wiosce znajdują się jednak także liczne wille, hotele oraz ośrodki wypoczynkowe – jest więc w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *