Wizyta w płockim Ogrodzie Zoologicznym

Płock jest jednym z najciekawszych miast leżących na Mazowszu. Jego historia sięga wczesnego średniowiecza kiedy to nieopodal grodu wzniesionego na Wzgórzu Tumskim istniało jedno z ważniejszych miejsc kultu pogańskiego. Od czasów średniowiecznych minęło już kilka wieków, jednak po dzień dzisiejszy miasto to jest zaliczane do jednych z najważniejszych zalet regionu. Jednym z jego najważniejszych atutów oprócz przepięknych zabytków jest obszerna baza noclegowa. Mamy możliwość, by zatrzymać się w przytulnym hoteliku lub w jednym z licznych pensjonatów. O wolne kwatery można pytać w miejskim punkcie informacji turystycznej. Warto również ciekawych ofert noclegowych szukać pod hasłem „noclegi Płock”  bezpośrednio w serwisie Meteora.

Odwiedzając to pełne uroku miejsce warto wybrać się na wycieczkę do miejskiego ZOO. Można tu spotkać wiele gatunków egzotycznych zwierząt. Ogród Zoologiczny został założony na terenie, którego powierzchnia przekracza 10 hektarów. Jak do tej pory udało się tu zgromadzić przedstawicieli ponad 300 gatunków zwierząt. Należy tu pochwalić się długą historią, zwierzyniec został bowiem założony w połowie ubiegłego stulecia. Znajduje się w nim jedna z największych w Polsce kolekcji gadów. Podziwiać można tu również mieszkańców akwenów zarówno słodko jak i słonowodnych. Wyjątkową niespodzianką dla najmłodszych zwiedzających jest MINI ZOO. Na niewielkim, ogrodzonym obszarze zgromadzono kilku przedstawicieli zwierząt gospodarstwa domowego, które większość miejskich dzieci zna jedynie z telewizji lub książek edukacyjnych. Dzieci mają okazję spotkać się z nimi na odległość ręki. Wielkim zainteresowaniem wśród wszystkich zwiedzających cieszy się również pawilon słoni, a także wybieg kangurów, lwów oraz wybieg, w którym mieszkają barwne ptaki tropikalne.

Jak w każdym ZOO, tak również i w płockim bezwzględnie należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nie wolno zapominać, że w klatkach żyją dzikie zwierzęta, których zachowania nigdy nie można do końca przewidzieć. Istnieje całkowity zakaz zbliżania się do zwierząt, głaskania ich oraz dokarmiania. Nieodpowiedzialne wybryki mogą skończyć się groźnym wypadkiem. Wspomniany wyżej Ogród jest jednym z 15 takich miejsc na mapie Polski. Miłośnicy zwierząt z pewnością wyjdą stąd bogatsi o nowe doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *