Rowerem przez Świnoujście na wyspę Uznam

Miasto Świnoujście bardzo dba o zaplecze dla turystów, którzy chcą aktywnie spędzić swój urlop. Każdy, kto chce skorzystać z wolnego czasu, nie tylko łapiąc promienie słoneczne, może wybrać coś dla siebie. Jest możliwość skorzystania z rowerów, kajaków czy pożeglowania po różnorodnych akwenach wodnych. Będzie to alternatywa dla spokojnego odpoczynku, o jakim można poczytać w przypadku Chłapowa – pod hasłem 'spokój Chłapowa'. Sam okręg administracyjny Świnoujścia zapewnia ponad 100 km ścieżek rowerowych. Można wybrać się na wyprawę z całą rodziną, w trakcie której można oddać się urokowi miasta.

Gdyby był niedosyt, można wybrać się na niemiecką część wyspy Uznam i tam skorzystać z bardzo dobrze przygotowanej infrastruktury rowerowej. Dla wygody turystów, dostępne są wypożyczalnie rowerów, aby swój wakacyjny bagaż zmniejszyć do koniecznego minimum. Osoby, lubiące spędzać czas na dwóch kółkach, mają do wyboru różne szlaki rowerowe. Dla dobrego wybrania trasy, oznaczone zostały kolorem, dzięki któremu można dostosować długość trasy, trudność, oraz czas przejazdu. W trakcie wycieczki, można zwiedzić wiele dostępnych atrakcji, które dodatkowo mogą poruszyć zmysły. Dla miłośników militariów istnieje możliwość zwiedzenia fortów należących do składu twierdzy, więcej pod hasłem 'Twierdza Świnoujście'.

Dodatkowym rarytasem jest podziemne miasto, znajdujące się między stacjami Świnoujście-Przytór, a plażą. Turyści interesujący się rybołówstwem mają do swojej dyspozycji zwiedzenie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Osoby lubujące się w architekturze mogą odwiedzić przepiękne kościoły, pochodzące z przełomu XV i XVIII wieku. Zbudowane zostały w stylu gotyckim, neogotyckim co dodaje im ogromnego uroku i wartości historycznej.

Na koniec podróży rowerowej można udać się na wieżę widokową, bądź latarnię morską. Jest to najwyższa w Polsce latarnia, która pochodzi z drugiej połowi XIX wieku. Do pokonania jest ponad 300 schodów, ale przepiękny widok na otwarte wody Bałtyku, rekompensują nawet największe zmęczenie. Aby skorzystać ze wszystkich uroków jakie daje nam miasto Świnoujście, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło 'sprawdzony nocleg' i już można planować trasy wycieczek, oraz zacząć pakować walizki na wyjazd. Aby zwiedzić wszystkie wspaniałe miejsca, które dostępne są dla turystów, należy zarezerwować sobie co najmniej parę dni. Baza noclegowa Meteora jest bardzo szeroka, co pozwala wybrać ofertę adekwatną do swoich wymagań estetycznych czy zasobności portfela.

6 thoughts on “Rowerem przez Świnoujście na wyspę Uznam

  1. Rowerowe wycieczki to mój ulubiony sposób na wakacje, trasy nad morzem naprawdę są świetnie przygotowane i można wygodnie zwiedzać okolicę

  2. Wybieram się w te wakacje na perę dni do Świnoujścia, ale nie wiem czy znajdę gdzieś jeszcze fajną kwaterę. Może jakieś propozycje?

  3. Ja bym chciała pojeździć tam konno o ile się da :) a co do noclegów @michał, proponuję domki letniskowe na wakacje, takie z ogródkami, gdzie można np. zrobić sobie grilla :)

  4. Ja natomiast w wakacje tylko biegam, pracuję jako trenerka fitness więc podczas urlopu ograniczam sporty i leniuchuję

  5. mewa_śmieszka to ja ci się wcale nie dziwię, że leniuchujesz. Jakbym miała taką aktywną pracę jak ty to też bym pewnie tylko leżała na plaży, ale ponieważ pracują w biurze to mnie aktywność roznosi :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *