Raj dla wielbicieli aktywnego wypoczynku – Czarna Góra

Zapaleni narciarze jak ryba w wodzie poczują się w ośrodku narciarskim Czarna Góra. To nowoczesny kompleks hoteli, restauracji i przede wszystkim wyciągów, prowadzących na wspaniałe trasy zjazdowe. Ośrodek został wybudowany na wzór alpejskich kurortów. Masyw Czarnej Góry, jak i Śnieżnika stanowią doskonałą bazę do uprawiania sportów zimowych. Miejsce charakteryzuje się dużymi opadami śniegu, dzięki czemu przez cały sezon zimowy panują odpowiednie warunki do uprawiania narciarstwa.

Warunki w Czarnej Górze sprzyjają zwłaszcza narciarstwu biegowemu. Utworzony jest tutaj najdłuższy system tras narciarstwa biegowego. Trasa liczy ponad 400 km. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Dla osób ceniących adrenalinę z pewnością ogromnym przeżyciem będzie przejazd na skuterze śnieżnym. Skuter można wypożyczyć, a jeśli nie potrafimy nim jeździć możemy wybrać się na przejażdżkę z kierowcą. Niezaprzeczalnie największą atrakcję stanowią wędrówki po okolicznych szczytach. Na turystów czekają trasy o różnym stopniu trudności. Podjęty trud z pewnością się opłaci, bowiem z każdym kolejnym kilometrem dech w piersi będzie zatykać panorama.

Niestety nie do końca też uroki masywu Śnieżnika dostrzegli rowerzyści. W tym regionie panują doskonałe warunki do uprawiania kolarstwa górskiego. Poziom tras jest na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie tu szlak odpowiedni na swoje możliwości. Organizowane są krajowe wyścigi MTB. Aktywna forma wypoczynku nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi młodych. W Czarnej Górze na większą aktywność mogą sobie też pozwolić osoby starsze. Dla nich najlepszy będzie nordic walking. Leśne dukty prowadzące przez wspaniałe krajobrazy, można dowolnie wybierać ścieżki o stopniu trudności dopasowanym do naszych możliwości. Górskie tereny najlepiej podziwiać z końskiego wierzchu. Znajdują się tu liczne ośrodki nauki jeździectwa konnego.

Poza ośrodkiem narciarskim z noclegami w Czarnej Górze wolne miejsca noclegowe znajdziemy w okolicy. W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo komfortowych obiektów noclegowych (dostępnych w witrynie Meteora) o przeróżnym standardzie, w wersji ekonomicznej i luksusowej. Hotele, pensjonaty, prywatne kwatery, w masywie Śnieżnika znajdziemy z pewnością wolne noclegi. Baza noclegowa intensywnie się rozwija, więc Czarna Góra w niedługim czasie znów poszerzy swą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *