Port w Rowach

Wypady nad morze większości z nas kojarzą się z rybami. Nie dziwi więc, że celem naszych wakacyjnych wojaży są porty rybackie. Jeśli zależy nam na tym, aby obejrzeć takie miejsce to warto wybrać się do portu, który niedawno został odrestaurowany. Najlepiej, żeby znajdował się w mniejszej miejscowości, ponieważ zniweluje to problem bardzo dużego ruchu. Dobrym pomysłem będzie wybranie się do portu w Rowach czyli małej miejscowości turystycznej, która położona jest niedaleko Łeby. Niewątpliwym atutem Rowów jest rozbudowana baza noclegowa, która zapewni przytulne oferty zakwaterowania (Rowy noclegi – spis).

Z portem w tym mieście wiąże się również pewna legenda. Według dawnych opowieści na wodach Bałtyku roiło się od piratów, którzy napadali na statki handlowe. Siedziba najbardziej krwawej grupy podobno znajdowała się właśnie tutaj. Spowodowane było to tym, że Rowy położone są w małej zatoczce, której nie widać zbyt dobrze. Bracia Witalijscy (informacje), którzy władali grupą piratów wybrali to miejsce również dlatego, że niedaleko stąd znajduje się jeden z największych szlaków handlowych na tych wodach. Dzięki temu zbójcy mieli ciągły dostęp do skarbów, które tak chętnie plądrowali.

Aktualnie port ten pełni również funkcję rekreacyjną choć nie poleca się go dla początkujących marynarzy. W jego pobliżu znajduje się wiele spłyceń, które bardzo szybko mogą uszkodzić nawet najmocniejsze kadłuby. Trzeba więc uważać, a także wpływać do niego powoli i z rozwagą. Port w Rowach jest miejscem, które łączy w sobie turystykę oraz rybołówstwo, które na tych ziemiach praktykowane jest od tysięcy lat. Warto poznać ciekawą historię tego miejsca.

One thought on “Port w Rowach

  1. O tej legendzie opowiadał nam też właściciel pewnej restauracji, którego przodek znał osobiście tych piratów, ale pewnie sobie z nas żartował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *