Nałęczów – niebanalne miejsce na wakacje

Nałęczów to nieduże miasteczko zlokalizowane na Lubelszczyźnie. Jego doskonałe położenie oraz wyjątkowy klimat sprawiają, że w sezonie turystycznym ciężko jest znaleźć wolną kwaterę. Na wypoczynek przyjeżdżają tu nie tylko wczasowicze z terenu całego kraju, ale również można spotkać gości z zagranicy.

Co wpływa na tak dużą popularność Nałęczowa? Jako główny atut tej miejscowości należy przede wszystkim wymienić doskonale zorganizowaną bazę noclegową. W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz oraz od tego, jakie masz preferencje dotyczące standardu noclegu, możesz zarezerwować pobyt w jednym z luksusowych hoteli albo niewielkim rodzinnym pensjonacie. Większość obiektów noclegowych oprócz komfortowego wypoczynku oferuje również swoim gościom smaczne, całodzienne wyżywienie. W szczycie sezonu turystycznego bywa tłoczno, więc jeżeli chcesz mieć pewność, że nie zabraknie dla ciebie noclegu, to powinieneś go zarezerwować odpowiednio wcześniej. Najlepszym okresem na rezerwację urlopu wakacyjnego są miesiące wiosenne. Będziesz mieć wówczas nie tylko największy wybór wolnych kwater, ale możesz także liczyć na korzystne rabaty związane ze wcześniejszą rezerwacją. Większość hoteli oraz pensjonatów działających w Nałęczowie posiada własne strony internetowe, na których znajdziesz wszelkie informacje dotyczące cennika pobytu oraz niezbędnych formalności koniecznych do dokonania rezerwacji. Wystarczy, że w polu wyszukiwania wpiszesz hasło “noclegi Nałęczów meteor” i wybierzesz konkretny obiekt.

Jednym z najpiękniejszych zakątków Nałęczowa jest Park Zdrojowy. Znajdziesz tu bardzo wiele gatunków drzew, pod koronami których będziesz mógł w upalny dzień znaleźć odrobinę cienia. W centralnej części parku, którego początki sięgają końcówki osiemnastego wieku wzniesiono zapierającą dech w piersiach palmiarnię. W jej wnętrzu możesz skosztować miejscowej wody uzdrowiskowej pozyskiwanej z okolicznych źródełek. Okolice Nałęczowa to także doskonałe tereny do uprawiania aktywnego wypoczynku. Po najpiękniejszych zakątkach regionu poprowadzono liczne trasy rowerowe. Możesz nimi dojechać w ciągu jednego dnia na przykład do Puław, gdzie warto odwiedzić dworek rodziny Czartoryskich lub na Stare Miasto do Lublina, gdzie w urokliwych kawiarenkach warto zatrzymać się choć na chwilę, aby skosztować przepysznej kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *