Małopolski rejon warty uwagi – Gorlice

Jeżeli szukacie atrakcyjnego, ciekawego miasta, w którym będziecie mogli spędzić swój urlop, dlaczego nie wybierzecie się do Gorlic? Z wielu przyczyn miasto to jest idealne do takiego letniego wypoczynku. Na co dzień zamieszkuje je prawie 30 tysięcy mieszkańców, dzięki czemu baza noclegowa nie może być tutaj mała, jest świetnie rozbudowana i każdy znajdzie coś dla siebie. Pod hasłem „wolne noclegi Gorlice” znajdziemy niejedną ofertę, która sprawi, że zaczniemy poważnie zastanawiać się nad spędzeniem naszego urlopu właśnie w tej części Polski.

Naprawdę jest wiele przyczyn, dla których warto jest wybrać się w te strony. Przede wszystkim powodem numer jeden są piękne krajobrazy, miasto to położone jest w północnej części Beskidu Niskiego, zwanego tutaj również Beskidem Gorlickim. Nie są to jednak wysokie góry, najwyższe wzniesienie pokona nawet dziecko, bo wysokie jest na 379 metrów nad poziomem morza, do tego nosi całkiem zabawną nazwę Musiałówka. Dookoła miasta znajdują się ciekawe cmentarze wojenne, uznawane za przejaw najwyższej formy sztuki architektonicznej. Zachwycają bez dwóch zdań swoim wyglądem. Ponadto są miejscami historii; dzięki nim jest nam łatwiej wyrazić swój szacunek do dawnych dziejów, w których nasi ojcowie ginęli za wolność naszej ojczyzny.

W samym mieście znajduje się wiele innych obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć! Na listę warto wpisać rynek, który zachwyci nas swoją symetrycznością i wrażeniem doskonale ujętej architektonicznie równowagi, kompleks pałacowy, muzea oraz elementy kultury żydowskiej, takie jak synagoga czy cmentarz. Wiele z tych obiektów jest wpisanych na listę nieruchomych zabytków, tym bardziej więc trzeba je zobaczyć.

Z Gorlicami związanych jest także wiele wybitnych postaci. Taki Ignacy Łukasiewicz, który miasto to wprowadził w jego swoisty renesans dzięki rozwinięciu przemysłu naftowego, który następnie stał się niesamowicie popularny. Miasto to zrodziło również wielu poetów, dziennikarzy radiowych, zawodników sportowych, artystów oraz księży. Zdaje się, że piękne okoliczności przyrody sprzyjają otwartemu umysłowi, ale czy tak jest, musicie zdecydowanie wypróbować sami, na własnej skórze. Czy Gorlice są warte spędzenia tutaj swojego urlopu? No cóż, tysiące komentarzy pozostawionych w Internecie nie może się mylić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *