Łukęcińska plaża i kąpielisko

Co roku mnóstwo osób decyduje się na wypoczynek nad polskim morzem z uwagi na niezwykłe walory przyrodnicze wybrzeża bałtyckiego oraz poczucie bezpieczeństwa, którego nie zapewnia swoim gościom większość zagranicznych kurortów. Spośród wielu pięknych miejsc na Pomorzu często na cel pobytu wybiera się właśnie okolicę Mierzei Wiślanej oraz Zalewu Kamieńskiego. Leży tam kilka ciekawych miejscowości, takich jak Dziwnówek i Łukęcin, w których stworzona została baza noclegowa dla gości z kraju i z zagranicy.

Podobnie jak i w innych nadmorskich miejscowościach, również i tutaj podstawową atrakcję stanowi plaża i kąpielisko publiczne. Pas szerokiego i piaszczystego odcinka plaży sprawia, że wiele osób chętnie tu relaksuje się w czasie wakacji. Główne zejście na plażę ulokowano zaledwie kilometr od centrum osady, a kilkaset metrów od najbliższych ośrodków wypoczynkowych. Pozostałe zejścia uważa się za dzikie. Podczas plażowania można korzystać z toalet i wypożyczyć leżaki. Nawet w szczycie sezonu jest tu dosyć luźno.

Podczas wakacji na plaży łukęcińskiej [dla turysty: facebook] funkcjonuje strzeżone kąpielisko, dzięki czemu turyści pod okiem ratownika mogą tu bezpiecznie zażyć kąpieli. Łagodne zejście do wody i spokojna atmosfera sprawiają, że tutejsze plaże wydają się idealnym miejscem wypoczynkowym dla rodzin z dziećmi. Od głównej części kurortu oddziela je pasmo wydm, które porasta nadmorski las iglasty, odpowiedzialny z klimatyczne walory okolicy. Dzięki filtrowaniu powietrza przez iglaki wczasowicze mogą odetchnąć czystym powietrzem bogatym w sól morską i olejki eteryczne z sosen. Niezwykle czysta, zaciszna i przestronna plaża sprawia, że Łukęcin stanowi doskonały kurort dla osób, które cenią sobie wypoczynek nad wodą. Dzięki obecności ratownika w szczycie sezonu można tutaj bez obaw oddawać się wodnym szaleństwom. Niemniej jednak ci, którzy chcą również coś zwiedzić, powinni wybrać się do pobliskich miejscowości, aby skorzystać z tamtejszych atrakcji.

Dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, które zabukowały sobie w okolicy miejsca do spania, osada ta okaże się idealnym miejscem na pobyt wakacyjny z uwagi na jego niewielkie przegęszczenie [dla turysty: Łukęcin noclegi]. Jeśli wypoczywa się w okolicy, warto zajrzeć na tutejszą plażę i kąpielisko, aby skorzystać z ich dostępności. Niestety poza plażowaniem nie ma tu nic innego do roboty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *