Kąty Rybackie – najbardziej słoneczne miejsce w Polsce

Mierzeja Wiślana, na której położone są Kąty Rybackie to jeden z najbardziej nasłonecznionych rejonów Polski, co powoduje wyjątkowy napływ turystów spragnionych słonecznej pogody i możliwości naładowania się pozytywną witaminą D na cały rok. Mierzeja Wiślana nazywana jest też Bursztynowym Wybrzeżem, ze względu na duże występowanie na plażach tego kamienia.

Kąty Rybackie i ich okolice
Najważniejszym miastem Mierzei Wiślanej jest niewątpliwie Krynica Morska, licząca sobie około 1300 stałych mieszkańców, przez co jest jednym z najmniejszych miast w Polsce. Ze względu na swoją popularność wśród turystów, jest jednak centralnym punktem letniego wypoczynku tych okolic, co roku niemal oblężonym przez turystów zwiedzających gromadnie latarnię morską w Krynicy i spacerujących tutejszym nadmorskim deptakiem.

Turyści szukający nieco spokoju w trakcie wypoczynku, zamiast Krynicy Morskiej wybiorą pobliskie miejscowości: Piaski lub Sztutowo – z szerokimi czystymi plażami, nieco mniej zapełnionymi w stosunku do tych w Stegnie.

Szczególną popularnością ze względu na liczne występowanie bursztynu na Mierzei Wiślanej cieszą się takie miejscowości jak Jantar, Mikoszewo i Junoszyno. W Jantarze, którego nazwa pochodzi od litewskiego wyrazu oznaczającego „złoto Północy” – jak nazywany był bursztyn, co roku odbywają się Mistrzostwa w Poławianiu Bursztynu, organizowane od 1998 roku. W trakcie imprezy, zawodnicy używając kaszorów i grabi – specjalnego sprzętu do wyszukiwania złotych bryłek – szukają bursztynów, a zwycięzcą zostaje osoba, która w wyznaczonym czasie zbierze ich najwięcej. Finały w Jantarze to w każdym roku duża impreza, której towarzyszą dodatkowe atrakcje m. in. występy zaproszonych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej.

Całą Mierzeję Wiślaną w ostatnich latach można obejrzeć w trakcie wycieczki kolejką wąskotorową, która stała się wręcz znakiem firmowym tych okolic. Jest jedną z nielicznych w Polsce atrakcji tego typu, pozwalającą na 3-godzinną wyprawę od Nowego Dworu Gdańskiego do Malborka.

Osobom, które zainteresowane są spędzeniem urlopu na Mierzei Wiślanej, Kąty Rybackie oferują rozbudowaną infrastrukturę noclegową w apartamentach, ośrodkach wypoczynkowych oraz hotelach [Kąty Rybackie – zobacz tutaj]. Warto zarezerwować w nich miejsca wcześniej, bowiem w sezonie te okolice cieszą się powodzeniem.

One thought on “Kąty Rybackie – najbardziej słoneczne miejsce w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *