Historia Kalisza a współczesne funkcjonowanie

Jeżeli wciąż zastanawiamy się nad tym, gdzie pojechać na najbliższy długi weekend czy kilka dni odpoczynku, powinniśmy wziąć pod uwagę Kalisz, miasto, które jest na prawach powiatu i którego wartość historyczna jest porównywana do najpopularniejszych miast Polski, np. Warszawy czy Krakowa. To niepozorne i schowane w cieniu miasto liczy ponad sto tysięcy mieszkańców i jest długowieczne. Było świadkiem największych w historii Polski wydarzeń, takich jak np. rozpad Księstwa Warszawskiego (www.wikipedia.org/wiki/Ksiestwo_Warszawskie) czy eksterminacja Żydów, których w czasie drugiej wojny światowej w Kaliszu było bardzo dużo i mieli nawet swoją własną dzielnicę w mieście.

Historia, jaką oferuje nam Kalisz jest na tyle drogocenna i warta uwagi, że zdecydowanie warto wybrać się tam i zobaczyć to wszystko na własne oczy. W Kaliszu swoje początki miały również kariery wielu osobistości, takich jak Maria Konopnicka, której rodzice mieli tam dom, a który z kolei dzisiaj jest otwarty dla zwiedzających w formie domowego muzeum. Jest to z pewnością niesamowite przeżycie być tam, gdzie wenę zdobywała wielka autorka.

Należy również przyznać, że baza noclegowa Kalisza (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,kalisz,0.html), czyli bardziej strona turystyczna tej miejscowości, jak na swoje gabaryty i popularność jest naprawdę dobrze zorganizowana i w świetnej formie, o czym można przekonać się na własne oczy, przyjeżdżając tutaj. Dla turystów dostępnych jest cały ogrom hoteli, pensjonatów, moteli czy pokojów gościnnych, w których są zachowane naprawdę wysokie standardy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *