Ciekawe miejscowości nad Morzem Bałtyckim

Wybrzeże Morza Bałtyckiego jest niesamowicie popularnym kierunkiem wybieranym wśród turystów na spędzenie urlopu. Jest ono oblegane właściwie o każdej porze roku i niezależnie od pogody. Każdy z nas na pewno słyszał o wielu popularnych miejscowościach turystycznych – niestety słyną one też z niesłychanego tłoku i tłumów. Dlatego zaproponujemy dzisiaj podróż do mniej znanych miejscowości, o których na pewno nigdy nie słyszałeś.

Karwieńskie Błoto Drugiej to miejscowość, która z pewnością wygrywa ranking na najbardziej oryginalną nazwę. Jest to cicha i spokojna miejscowość, w której centrum znajduje się zabytkowy cmentarz pochodzący z XVI wieku. Miłośników przyrody z pewnością ucieszy bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poddąbie to osada nieco opustoszała – na ulicach nie uświadczymy tu wielu ludzi. W centrum miasteczka znajduje się zaledwie kilka barów – możemy więc zapomnieć o dzikich tłumach i delektować się wszechobecnym tutaj spokojem. Dodatkowym atutem tej miejscowości jest wysoki klif i przepiękna, dziewicza jeszcze plaża. Warto wpisać Poddąbie na naszą wakacyjną listę miejsc do odwiedzenia! Mechelinki to miejscowość o niesamowicie uroczej nazwie. Leżą zaledwie kilkanaście kilometrów od Trójmiasta. Nie wie o nich zbyt wielu turystów dlatego jeżeli będzie nam uwierał gwar panujący w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie – możemy przyjechać właśnie tutaj. Dodatkowym atutem tej miejscowości jest targ rybny – codziennie przypływają tu kutry rybackie, w których możemy kupić ryby wprost z sieci.

Wycieczkę do Sarbinowa polecamy zwłaszcza wtedy, gdy wybieracie się do Mielna. Możemy tutaj przejść się odnowioną promenadą lub skorzystać z oferty jednego z wielu szlaków turystycznych. Na pewno Wam się tu spodoba! Wielu czytelników może zastanawiać kwestia noclegów (noclegi nad morzem – baza) w tak małych miejscowościach. Otóż, nie musimy się martwić o tę kwestię – w każdej, nawet najmniejszej wioseczce znajdzie się zawsze bardzo wiele miejsc, w których będziemy mogli wynająć pokój. Morze Bałtyckie jest na tyle duże, że znajdzie się tu miejsce dla każdego. Warto więc czasami ominąć znane kurorty i duże miejscowości na rzecz tych mniejszych. Ominie nas wtedy wielki szum i gwar, a my będziemy mogli spędzić nasze wakacje w spokojnej atmosferze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *